| Daughter a întrebat:

Am achizitionat un Mastercard de la BCR. Vreau sa il folosesc pentru cumparaturile online insa exista o problema: Cardul este nenominal ( in loc de nume, are o serie de cifre prezenta pe card) iar atunci cand vreau sa dau comanda (pe orice site cu haine/ carti/ etc) imi cere numele posesorului cardului, insa am doar aceasta serie de cifre, insa nu pot sa o folosesc fiindca trebuie sa scriu si in casuta de nume, dar si in cea de prenume ( nu pot lasa casutele goale). Vreo idee? Multumesc.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pai cum l-ai luat fara sa iti dai datele? Ca spui ca nu merge numele tau. Nu inteleg.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am auzit pana acum de card fara nume, in fine, e asa greu sa treci numele tau?

| Daughter explică (pentru suntserios):

Nu merge cu numele meu.

| CuriousStuff a răspuns:

Cardul nenominal de la BCR e un fel de cartela PrePay, pui bani pe el si apoi ii consumi, nu o sa poti niciodata cumpara ceva online, pentru ca necesita alt tip de card. Daca vrei sa cumperi online trebuie sa-ti deschizi cont la banca si sa-ti faci un card de debit sau credit. Cu PrePay-ul ala nu poti face cumparaturi decat in Romania, direct la comercianti (daca ti-l accepta pe undeva).

| gmwm a răspuns:

Buna. Poti incerca sa-l incorporezi intr-un cont de PayPal, apoi sa optezi pentru plata prin PayPal pe acel site (nu direct cu cardul e credit).
Bafta!