| Ancutza23 a întrebat:

Am avut niste probleme cu windows-ul deci l-am reinstalat.Cum a mai fost reinstalat, acum cand deschid calculatorul trebuie sa aleg cu ce windows sa deschid, eu avand 4 variante(de atatea ori a fost reinstalat). Cum pot sa le sterg pe cele pe care nu le folosesc? (sper ca nu v-am bagat prea mult in ceata, multumesc anticipat de raspunsuri)

4 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Cand instalezi windowsul formateaza partitiile din calculator.doar asa poti scapa de problema pe care o ai.

| ov1d1u a răspuns:

Problema e că tu nu ai şters Windows-ul vechi sau nu ai făcut o formatare înainte de a reinstala Windows-ul, aşa că cel nou instalat nu l-a înlocuit pe cel vechi, ci i s-a alăturat. Ca sa le ştergi pe cele care nu le foloseşti... În primul rând le elimini din C:\boot.ini (deschizi fişierul ăsta cu Notepad - atenţie că e ascuns) iar mai apoi le ştergi folderele. E mai greu însă să îţi dai seama care e cel care îţi trebuie şi cele care nu...

| bilboo a răspuns:

Cand reinstalezi windows`u u trebuie sa reformatezi partitia in care a fost instalat inainte deoarece daca nu o formatezi partitia (C sau D) tu o sa ai atatea windows`uri de cate ori le-ai instalatlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in C:
apoi sterge fisierul boot.ini
vezi ca e ascuns