| WLMA a întrebat:

Am cont Google, cu care sunt legat și folosesc toate serviciile Google, am și contactele sincronizate. Adresa de mail cu care am contul este formată din abrevieri ale numelui meu si nu e chiar formal. As vrea sa fac o noua adresa de mail (tot GMAIL) care sa fie legata de asta. Am citit ca se poate prin metoda "." si "+" dar astea nu ma ajuta cu nimic pentru ca eu am nevoie de o adresa care sa aiba intreg numele schimbat.

1 răspuns:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Pai poti sa iti schimbi adresa.
Dupa ce iti creezi noua adresa intri in setarile contului si pui adresa cea noua iar mai apoi trebuie doar sa dai click pe link-ul de confirmare al noii adrese.