| kosmynaky a întrebat:

Am cumparat ieri un telefon de la un amanet (Samsung GT-I 5500). Erau ramase peste tot conturile vechiului utilizator. Am incecat sa la sterg si mi-a zis ca trebuie sa dau "revenire la setarile din fabrica". Zis si facut. Am facut asta si acum surpriza: 1-nu pot descaca nimic de pe NICI UN site NIMIC.Nu mi-a mers sa descarc nici messenger nici facebook. Nici macar nu pot sa sa descarc o fotografie pentru fundal (am card de 8 GB). 2-nu merge de loc aplicatiea youtube. si 3-cand intru in Magazin Play (Android Market) imi spune sa ma loghez cu contul de G-Mail (am cont). Ma loghez si dupa imi zice ca se incarca si imi spune ca nu se poate stabili conexiunea la server (am internet si semnal pe telefon). Problemele nu sunt de la cartela pentru ca am pus cartela in alt telefon si totul e OK. Cred ca sunt niste setari de facut din nou pentru ca am dat "rev la setarile din fabrica" dar ma poate ajuta cineva va rog. Promit funda. PROMIT.

3 răspunsuri:
| Chewbacca a răspuns:

Trebuie sa iti faci setarile pentru internet pe mobil. Cauta pe site-ul operatorului la care esti tu abonat sau la care ai cartela, setarile pentru internet. Unele pot fi automate iar altele manuale. Dupa ce rezolvi cu internetul vezi daca s-au rezolvat si celelalte probleme.

| kosmynaky explică (pentru Chewbacca):

Mie imi merge netul perfect doar ca nu pot descarca nimic.

| nextlevel999 a răspuns (pentru kosmynaky):

Bifeaza chestia aia cu download din surse necunoscutewinking