| anonim_4396 a întrebat:

am cumparat o pereche de casti de la domo si s-a rupt o bucata de plastic, cum procedez sa le repar? chestia asta nu cred ca o acopera garantia, sau da? cum procedez? unde ma duc? cand ajung la domo, la cine apelez? Intrebarea este penibila dar chiar habar nu am cum sa procedez si nu vreau sa par un ret@rdat cand ma duc acolo sa nu stiu ce sa fac laughing
Funda!

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Le-ai rupt, degeaba te mai duci cu ele la garantie. Nu-ti mai ramane decat sa faci tu lipitura la cablu si sa-l izolezi.

Bft!

| rfd a răspuns:

Te duci inapoi la Domo si ii spui vanzatorului ca castile tale s-au rupt si il intrebi ce ar trebui sa faci.

P.S. : Asa am procedat si eu cu bicicleta mea si omul de acolo m-a dus la un tehnician care mi-a refacut ghidonul indoiat.

| RB26DETT a răspuns (pentru Jipa95):

Nu s-a rupt cablul, stiu ca la faza asta garantia nu ma ajuta cu nimic, stiu ca trebuie sa platesc, doar ca nu stiu la cine sa ma duc laughing s-a rupt o parte din plastic ce sustinea cupa, am casti Sony mdr-xb200winking