| eudoareuu a întrebat:

Am cumpărat un laptop Lenovo Ideapad 320 și am niște probleme cu luminozitatea. Când e încărcătorul în laptop este luminozitatea maximă, dar când îl scot arată că e la maxim dar de fapt se vede ca și cum ar fi 75% sau ceva. Cum fac să fie luminozitatea mare fără să am încărcătorul conectat?

6 răspunsuri:
| AlexandraSorina a răspuns:

Apesi pe tasta FN si pe sagetica cu directia in sus. :*

| AlexandraSorina a răspuns:

Apesi pe tasta FN si pe sagetica cu directia in sus. :* in acelasi timp

| AncaP a răspuns:

Da la cautari si scrie luminozitate. Modifica acolo pana la 100%

| theflorinkilba a răspuns:

Apesi pe tasta FN si pe sagetica cu directia in sus. :*

| slayer09 a răspuns:

Buna, ar trebui sa ai pe tastatura laptopului un buton "Fn" intre "Ctrl" si "Alt"-ul din stanga. Si apasa pe el si pe tasta F12 in acelasi timp. Daca nu merge asa..incearca doar tasta F12 fara tasta fn, asta dupa ce scoti incarcatorul din laptop.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Toate alea cu FN din comentarii pluuuuus +
Laptopurile in general au anumite planuri. Cand e incarcat are 100% luminozitate si intra in modul de sleep la 10 min sa zicem plus altele, iar cand il treci pe baterie isi schimba planul (acestea pot fi setate) si trece la alte setari. Se folosesc astfel de planuri pentru preferinte si consumul de energie.
Acolo jos in bara in dreapta e simbolul de baterie. Dai click dreapta le el si prima optiune(nu stiu pe de rost). Si de acolo o sa vezi undeva change plans settings sau ceva de genul. Acolo iti setezi cum sa fie cand e conectat si cand nu e la curent ^_^
Bafta