| coman1991 a întrebat:

Buna am cumparat un laptop secound hand fara ram si hdd nu avea omul alimentator dar aveam eu acasa. am bagat alimentatorul nu a dat nic un semn de viata... speram sa se invarta coolerul dar nimic... l-am desfacut si am obs ca culmea lipseste si processor. stie cineva porneste leptopul fara ram cpu si hdd eu stiu ca pcurile pornesc. pentru a da un semn de viata gen un led sau sa afiseze negru pe monitor.

1 răspuns:
| Surtulecs a răspuns:

Buna! Normal ca nu pornesc daca nu au componentele de baza, mai ales ram...
Daca la o masina lipseste o piesa de baza la motor, mai porneste masina? Eu nu prea cred. Ai luat laptopul de pomana. Mai bine strangeai bani si iti luai unul nou pana in 1000 de lei,

Sper ca te-am ajutat.