| 6ix9ine a întrebat:

Am dat comanda pe eMAG de casti pentru PC si am primit un sms in care scrie asa:``Urgent Cargus:Azi 26.03. 2019, expedierea(codul produsului) a fost avizata.Adresa UC:Galati, Str.Brailei,nr.338,Jud.Galati,orar L-V, 9-17,(asta este adresa unde au ei sediu)termen pastrare 5 zile``
Lamuriti-ma si pe mine daca imi vine comanda acasa sau trebuie sa ma duc sa o iau eu.
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Fizic si practic ar trebui sa ti-o livreze ei, mai ales daca ai platit transportul si cel mai probabil l-ai platit. Teoretic, cel mai bine suni la ei si ii intrebi, de awb-ul respectiv ce si cum.

| 6ix9ine explică (pentru CM7YRE):

Nu l-am platit, scrie acolo ca il platesc cand imi aduce coletul

| 6ix9ine explică (pentru CM7YRE):

Nu l-am platit inca, scrie ca il platesc la livrare odata cu produsul.

| CM7YRE a răspuns (pentru 6ix9ine):

Ma refer la ideea "daca platesti si transport", nu la chestia "trebuie sa-l platesti anterior". Unele comenzi au transport separat, mai ales cele de la parteneri, altele nu. Daca ai comandat de la parteneri si de la eMAG ar trebui oricum sa-ti aduca acasa, dar platind si transportul, e un motiv in plus sa ti-l aduca acasa.

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Vine acasa si platesti cand ajunge curierul. Nu mai da adresa public