| anonim_4396 a întrebat:

Am doua telefoane si la google foto am acelasi cont. Vreau ca contul sa ramana doar pe un dispozitiv.Cum fac sa il sterg de pe un dispozitiv fara sa il sterg de tot?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E logic:
Pe telefonul pe care nu mai doresti sa ramana pe acel cont, pur si simplu iesi din cont.
Cand vrei sa intrii iarasi si iti cere parola de intrare, registrezi un cont nou si intrii in el cu nume si parola nou.
In loc de nume poti folosi numarul de telefon.

| valentingb a răspuns:

În setările telefonului, depinde de marcă și model, ai Conturi și Sincronizare (sau ceva similar).
Alegi contul de Google.
Opțiuni.
Elimină cont/Deconectare.
Când vrei să te conectezi din nou, te conectezi cu un alt cont, și alegi dacă datele din dispozitiv să fie sincronizate cu noul cont sau să rămână doar pe dispozitiv.