| Lola200228 a întrebat:

Buna, am făcut o greșeală.
Am vrut sa îmi creez un blog și am intrat pe siteul Simple Site unde cica se face contul gratis, m-am înscris și cred ca trebuie sa plătesc ceva, era scris in engleză deci nu stiu sigur.
Cum rezolv? Cum îmi șterg înscrierea?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! Daca n-ai inrolat un card la ei, n-au ce-ti face. Eventual sterge newsletter-ele de la ei sau chiar adresa lor de e-mail sa nu te mai bruieze. De obicei fac presiuni sa platesti ca ai mai multe avantaje, etc. Dar sunt doar presiuni. Nu esti obligat sa le urmezi.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Și eu mi-am făcut un cont acolo cu mai mult timp în urmă, folosind o adresă de e-mail pe care o folosesc la crearea conturilor pe diferite rețele sociale. I-am lăsat să-mi trimită e-mail-uri până s-au plictisit, eventual. Nu știu dacă-mi mai trimit, deoarece intru foarte rar pe acea adresă de e-mail, dar nu le mai văd așa de mult/des.

| gabigabi114252 a răspuns:

Am intrat pe acest site si nu mi-a spus nimic despre vreo plata totul ar trebui sa fie free asa cum zice!