| softandpure a întrebat:

Am facut o prezentare in powerpoint la care am adugat un film pe primul slide. Veau ca filmul sa ruleze 5 secunde si sa se schimbe automat slide-ul. Cum fac?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Cu primul diapozitiv selectat(adica pui mouse-ul pe el) te duci la animatii si in dreapta sus iti apare avansare diapozitiv si la automat dupa dai 5 secunde sau daca ai ceva animatii lasi pana la 7 secunde (depinde cat vrei). Restul slide-urilor le pui sa ruleze fiecare cat doresti tot asa. la click de mouse sau la timp. Sper ca te-am ajutat!