| Necunoscutu92 a întrebat:

Buna, am făcut o prostie, am o placa de baza si cum am încercat sa-i bag rami. Am îndoit o piesa foarte rău, era un condensator la monitor, nu da semnal si uneori scoate beep-uri alte ori nu.
Cam cat ar fi la service sa o schimbe?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Depinde câte chestii trebuie să schimbe acolo. Pentru că tu nu știi de fapt câte componente ai distrus prin îndoirea uneia (care nu e musai să fie condensator - aia crezi tu că e).
Mai bine iei una SH dar bună, compatibilă cu procesorul tău. Scapi mai ieftin.