| alexandrubt13 a întrebat:

Buna, am facut poze la niste obiecte de vanzare cu aparat foto, le-am trasferat pe laptop in fisiere, ele apar, le pot viziona dar cand dau pe anunturi olx la vanzari si caut fisierele cu pozele facute care imi trebuie acestea imi apar goale, deci nu am ce muta pe olx nici chiar alte poze. Cine are o idee ce trebuie facut, ce mai trebuie adaugat la laptop cam pot spune ca am si reinnoit windows 10 nu demult si inainte puteam transfera poze, ceva trebuie facut

14 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ma gandesc ca pozele sunt cumva corupte in procesul de transferare. Ai incercat sa schimbi metoda de transfer?
Sau sa le pui in alt folder, in alta partitie? Poate antivirusul interactioneaza cu ele ciudat.

| ana7maria005 a răspuns:

Incearca sa dai un alt nume fisierelor si sa incarci iar pozele si sa verifici dimensiunea poate nu se potriveste cu cea ceruta de olx daca nu fa pozele cu telefonul si descarca aplicatia olx si o sa fie mai usor, sper ca te am ajutat

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Instaleaza ti pe telefon Olx, si din telefon muti pozele direct in olx sau din aplicatia olx faci poze cu telefonul si apar in cîteva secunde pe anunț.

Bula
| Bula a răspuns:

Citeste criteriile referitoare la pozele ce se pot incarca pe OLX.
Pozele trebuie sa fie modificate sa corespunda.

Răspuns utilizator avertizat
| alexandrubt13 explică (pentru LPCTSTR):

O parte din poze inainte de reinstalare windows 10 le puteam pune pe olx deci nimic de pe fisiere nu pot muta pe olx ceea ce inainte se putea

| alexandrubt13 explică (pentru XKronstadt):

Pozele de pe laptop o parte sunt inainte de reinstalare wondows 10 si le puteam pune pe olx pe lajumate dar acum niciuna nici intr-un fel de format

| alexandrubt13 explică (pentru XKronstadt):

Pozele se incarcauinainte de reinstalare windows 10 ca aveam multe pentru anunturi care le reinoiam acum nici intr-un fel

| alexandrubt13 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da dar eu am poze mai vechi pe laptop care mai trebuie puse si pe alte anunturi si acum nimic dupa reinstalare windows 10

| alexandrubt13 explică (pentru LPCTSTR):

Poze am si dinainte de reinstalare windows10 si nu era pb acum nici intr-un fel

| LPCTSTR a răspuns (pentru alexandrubt13):

Ai incercat alta metoda de transfer?
Bluetooth? Transfer din cloud?

| alexandrubt13 explică (pentru LPCTSTR):

Nu nu prea stiu altfel ma gandesc ca trebuie un program si aici

| LPCTSTR a răspuns (pentru alexandrubt13):

Nu ai nevoie de programe.
Pe telefon presupun ca ai aplicatia Drive, de la contul Google, urci pozele in Drive iar pe PC intri pe https://drive.google.com/drive/my-drive si descarci pozele.

| alexandrubt13 explică (pentru LPCTSTR):

Nu am telefon cu asa ceva nu investesc in telefoane am laptop destul de bun dar uite ca nu stiu aici mi s-a instalat windowsul si nu pot pune pozele pe vanzari din memoria lui chiar dinainte de schimbari