| Chetys a întrebat:

Buna am facut un video in ProShow Producerii si l-am salvat in pc, vreau sa stiu dacă se poate bagă pe CD si dacă se poate viziona acel video de pe CD in alt pc care nu are aceast program instalat, dau fundița, multumesc ❤️ Si dacă nu știți nimic legat de aceasta întrebare măcar sa-mu spuneti un program de facut video cu poze si muzica m, ușor de utilizat, care sa poată fi băgat pe CD si sa se poată viziona in alt pc fără acest program ❤️

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

In afara de formate video, atunci cand creezi un slide cu Proshow, poti alege formatul de iesire.exe (fisier executabil)
Un astfel de fisier e recunoscut pe orice PC, si e mai usor de randat decat un format video de calitate.
Insa multi vor fi sceptici cand vor vedea un fisier.exe de cateva zeci sau sute de MB, si poate nu vor dori sa il deschida.
Daca le explici ca e un slide creat de tine (mentionezi numele programului) si nu te tii de glume proaste, totusi, se rezolva.

Proshow ofera un echilibru perfect intre usurinta de utilizare si numarul imens de functii, efecte si setari oferite. Nu exista program mai bun.

| dfeel a răspuns:

E ok si Proshow.
Daca exporti filmul intr-un format recunoscut (AVI, MOV, MP4, etc.) va fi recunoscut pe orice PC. Si da, il poti scrie pe CD/DVD.

| Chetys explică (pentru dfeel):

Cum l-as putea exporta? Ideea este ca nu ma pricep la chestii de genu

| dfeel a răspuns (pentru Chetys):

Apesi pe Create Output si alegi formatul dorit... Poate fi chiar DVD direct sau al format video.