| SheCanFlyy a întrebat:

Am folosit timp indelungat castile la calculator, in loc sa ascult in boxe, iar acum cand scot castile, nu se aude nimic in boxe.Si nu inteleg, am setat prin control panel totul pe boxe, am pus toate firele, mufele la locul lor, si tot nu se aude nimic, doar cand lovesc una dintre boxe, se aude un fel de zgomot gen brrr, in rest nimic.Nu stiu ce sa mai fac, nu cred ca sunt arse, ca nu sunt nici noi dar nici prea vechi, si nu le-am folosit asa de mult ca sa se arda.Cum pot rezolva problema, multumesc, funda!

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Atâta timp cât în căşti se aude în momentul când le bagi în calculator, sau în intrarea specială din boxe, pentru căşti, cel mai probabil este din cauza boxelor.
Mai exact în momentul când scoţi căştile nu se mai realizează decuplajul de la intrarea pentru căşti, şi respectiv cuplarea legăturii pe difuzoarele din boxe. Este o problemă relativ des întâlnită, şi din păcate nu cred că ai putea să o rezolvi personal. Eventual dacă se pricepe taty un pic aşa la electronică ar putea să ţi le repare, mai ales dacă ar avea şi ce-i trebuie, dar altfel trebuiesc duse la cineva care se pricepe cât de cât, ca să ţi le facă.
O zi frumoasă! happy

3 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Eu cred ca s-au stricat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boxele au probleme sunt stricate probeaza cu altele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga boxele in prizalaughing