| fiara14 a întrebat:

Buna am garantie la o tableta vreau sa stiu daca este stricata si nu se mai poate repara e adevarat ca imi dau una noua?
P.S:

10 răspunsuri:
| Dennisz a răspuns:

Daca tableta este stricata din cauza ta (cazaturi, inlocuire OS, etc.) NU iti vor da o tableta noua.
Dar daca tableta este stricata din cauza lor (piese deteriorate, cazaturi la transport, etc) acesti ITI VOR DA o tableta noua.(in cazul in care nu se poate repara)

| AinştainIsBack a răspuns:

Daca are o stricaciune de exemplu ti s-a stricat ceva in interor, nu iti mai merge androidul, nu mai ai net chiar daca ai Wi-Fi etc... o sa iti dea o tbaleta noua, daca chiar e in garantie. Dar daca ti-a cazut tie din mana atunci trebuie sa cumperi una noua. Stiu pe proprie experienta: Mi se stricase intr-o zi gaura pentru incarcat si nu se mai incarca, mi-au reparat-o pe gratis.

| fiara14 explică (pentru AinştainIsBack):

Pai ma jucam pe cand eram la incarcat si dintr-o data mi s-a stins si nu s-a mai aprins

| AinştainIsBack a răspuns (pentru fiara14):

Exact asta mi s-a intamplat si mie! Este exact ce am descris! Du-te repede cu ea pana nu se termina garantia.

| fiara14 explică (pentru AinştainIsBack):

Tie tiau facut-o

| AinştainIsBack a răspuns (pentru fiara14):

Da.

| alexmihay92 a răspuns:

Daca tableta s-a stricat din cauza lor iti vor da una noua dar daca ai dat tu cu ea de pamant sau a cazut in apa fi multumit daca ti-o mai repara.

| AnaBubbles a răspuns:

Depinde:
1: Daca tu ai stricat tableta, ai scapat-o sau asa ceva atunci trebuie sa-ti cumperi tu una noua... :-(
2: Daca are defectiuni din fabrica atunci trebuie sa ti-o repare... :-)
3: Daca are defectiuni din fabrica si nu se poate repara trebuie sa-ti dea una noua... :-)

| JIGHIRUS a răspuns:

Normal ar trebui sa iti dea alta daca nu e din cauza ta! problema e ca trebuie sa o trimita la service la ei! asta dureaza in jur de 15 zile, dupa care iti da un raspuns daca se repara sau alta!

| paulapaula3 a răspuns:

Paii..depinde de situatie! Daca tu ai stricat tableta, nu prea mai ai sanse sa iti dea una noua inapoi. In schimb daca ea s-a stricat singura cu siguranta iti va da una noua! P.s : Sa o ai sanatos! happy