| goibas a întrebat:

am incercat sa cuplez laptop-ul la televizor (prin hdmi)sa vizionez un film de pe cd.se aude sonorul dar nu se vede nimic. daca pun un cd cu poze de exemplu, se vede.am instalat ca video player doar Toshiba video player(cred ca a venit cu laptop- ul).
poate sa-mi spuna cineva ce alt videoplayer trebuie instalat ca sa am si imagine. mentionez din nou ca doar filmele nu se pot vedea.
merci pentru ori ce raspuns

5 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Ar trebui sa ai un buton la laptop, din care sa setezi imaginea, adica daca sa fie afisata doar pe ecranul laptopului, sa folosesti tv-ul ca si o extensie, sa fie afisata pe ambele ecrane sau doar pe tv.

| goibas explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Deci pot vedea pe you tube ori ce vreau(muzica...), pot vedea poze de pe cd, se vede tot ce e pe screen, dar cin dau play la cd cu film, apare doar ecrenul verde.
deci numai filmele de pe cd nu se pot vedea. ce ma sfatuiesti?

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Dar pe laptop, filmul ruleaza?

| goibas explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Da,pe laptop merge.

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru goibas):

Ce laptop ai?
Ce player folosesti pentru a rula filmele?