| Link01234 a întrebat:

Am încercat sa îmi instalez power point și alte programe de la Microsoft, acum câteva zile. Cum nu am găsit de pe net sa descarc, am pus executabile de pe un laptop cu windows XP pe pc-ul meu cu Windows 7. Leam pus într-o partiție, dar nu vroiau sa se deschidă, asa ca am dat open(butonul de mai sus, din folder) și pe sagetuta de acolo, apoi pe choose default program și am ales alte programe tampite(utorent si photo viewer), iar acum toate executabilele din pc nu se mai deschid, pentru ca nu se pot deschide cu photo viewer. Cum as putea rezolva asta?

8 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

Ai ales ca deafault programs, daca vrei sa deschizi ceva dai click dreapta si alegi open with...

| Link01234 explică (pentru marinaru777):

Dacă dau open with... ma pune sa aleg între photo viwer, utorent, Google și windos media center, iar eu nu am nevoie de nici un program de genul.Plus ca numai executabilele au aceasta problema

| Link01234 explică (pentru marinaru777):

Când vreau sa îl deschid îmi apare o fereastra cu open with. și cu programele care le-am enumerat mai sus...Eu vreau sa se deschidă normal, nu sa ma pună pe mine sa selectez un program cu care sa se deschidă.

| marinaru777 a răspuns (pentru Link01234):

Ai intrat pe linkul de mai sus? Acolo ai pasii

| Link01234 explică (pentru marinaru777):

Da, am intrat.Su când vreau sa deschid programul ma pune sa deschid cu ajutorul programelor alea. și eu nu pot sa îl deschid cu foto viewer sau utorent.

| marinaru777 a răspuns (pentru Link01234):

Nu cred ca ai intrat pe link sa faci exact pasii prin regedit.exe instaleaza teamwiever si ia legatura cu cineva care are habar de calculatoare...