| k800gfcgffddsrhtds a întrebat:

Am incercat sa instalez Kali Linux pe Virtual Box insa mi-a aratat ca nu am acel "pae".Am cautat pe internet si am aflat ca trebuie sa intru in rubrica System si sa bifez acea casuta,insa la toti,acea casuta putea fi bifata, la mine e blocata, ce pot face?

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Iti activezi PAE, desigur. Pina la asta, doua chestii zi:
1. Ce procesor si ce Windows ai?
2. Ai facut update la Virtual Box la ULTIMA VERSIUNE DISPONIBILA PE SITE-UL OFICIAL? Nu ce vrajeala ai luat de pe torenti sau de la un prieten. https://www.virtualbox.org/

| k800gfcgffddsrhtds explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu mai e nevoie, multumesc.am gasit raspunsul, masina era pe "saved" si a trebuit doar sa ii dau un power off ca sa pot edita setarile