| crisss27 a întrebat:

Am încercat să mă înscriu la google adsense cu un blog însă sunt respins pe motivul conținut insuficient. Cam cât conținut trebuie să am pentru a fi aprobat?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Nu trebuie sa ai un anumit "exact" continut, chestia e ca pentru a-l aproba nu e de ajuns. Faza e ca blogspot-urile trebuie sa capete o anumita vechime de cateva luni, pentru a ajuta la indexarea paginilor si continutului, astfel incat ad-botii sa-ti detecteze din ce in ce mai mult si mai bine continutul.
Eu zic sa astepti macar 1-2 luni pana incerci sa retrimiti cererea, si sa postezi regulat continut pe el, si ar trebui sa poata fi aprobata.
PS: Am citit din articole, daca ai nevoie de o configuratie intra aici sau lasa direct suma:
http://intimp.ro/forum/viewforum.php?f=10

| crisss27 explică (pentru CM7YRE):

Blogu il am de mult timp deschis cam 3 ani insa numa de vreo luna postez pe el.O sa astept si oricum postez regulat. Peste vreo 2 luni am sa trimit iar. Mersi de raspuns!