| BaltatuFlorin a întrebat:

Buna, am instalat o aplicatie care avea un virus.Virusul nu putea fi dezinstalat si mai pe urma reseta pc-ul(laptop) cand l-am deschis ecran alb nimic nu putea fi apasat am incercat sa reinstalez windowsul dar cand apasam sa accesez stickul ma bag in desktop, acum imi da eroare cu fata trista si nu pot face nimic.Sistemul de operare este windows 10 ajutor va rog

6 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

Salut. Restarteaza computerul in safe mode si dezinstalezi aplicatia cu pricina Odata cu ea moare si virusul.
Pun un link cum sa restartezi in safemode in caz ca nu stii.
https://www.digitalcitizen.ro/......windows-10

| BaltatuFlorin explică (pentru FreddieM):

Am facut cum spunea in tutorial ma lsat sa dau reset aratandu-mi comenzile apoi imi dadea sa aleg ce voiam alegeam 4 5 sau 6 si apoi cand dadeam enter imi dadea eroarea cu fata trista.ai vreo solutie?

| PainTech a răspuns (pentru BaltatuFlorin):

Bluescreen. Dar e simpatic si "eroare cu fata trista" happy

Pai cea mai buna varianta ar fi sa reinstalezi windows-ul daca nu ai ceva important pe el.
E oarecum putin dificil in conditiile de fata sa intri in BIOS daca ai fastboot activat, dar exista metode, unele mai dificile decat altele in functie de fabricantul placii de baza.

| BaltatuFlorin explică (pentru PainTech):

Am incercat sa il reinstalez si ma baga in windows si apoi imi da bluescreen

| PainTech a răspuns (pentru BaltatuFlorin):

Cand reinstalezi sistemul de operare nu ar trebui sa ai treaba cu windows-ul vechi. Faci ceva gresit.

| BaltatuFlorin explică:

Ai o aplicatie care putem vorbi? Discord Instagram messenger ca sa imi poti explica mai amanuntit?