| RapGirl a întrebat:

Am instalat pe un laptop Lenovo 3000 N500 win. XP si nu merge conectarea la internet...si am inteles ca trebuie instalata placa de retea, driver-ul. Informatii despre placa am gasit atat: 10/100/1000 MBPS si modemul (de la Romtelecom): ADSD 1*ETH. Cine ma poate ajuta? Va rog mult. Daca se poate un link cu un program exact ca eu nu ma pricep. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| SirGilbert a răspuns:

Instalezi programul, el iti va detecta driverele laptopului.Acolo vei gasi si driver-ul placii de retea(denumirea pe care ai scris-o tu).Il downloadezi dupa care ii pornesti instalarea.

3 răspunsuri:
| SirGilbert a răspuns:

Ai aici -> http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/chip_down_ro.php un program care-ti detecteaza toate driverele laptopului pe care le poti downloada.
Bafta!

| RapGirl explică (pentru SirGilbert):

Si daca instalez acel program nu mai trebuie altceva? Ar trebui sa mearga? Mersi.

| RapGirl explică (pentru SirGilbert):

Ok, multumesc mult de tot!

| SirGilbert a răspuns (pentru RapGirl):

Instalezi programul, el iti va detecta driverele laptopului.Acolo vei gasi si driver-ul placii de retea(denumirea pe care ai scris-o tu).Il downloadezi dupa care ii pornesti instalarea.