| Fundaaaaa a întrebat:

Am instalat ubuntu 12.04 pe un laptop dell..toate au fost ok,dar dupa ce am instalat un joc, il joc, iar cand ies din el nu imi mai arata sagetica de la touchpad..trebuie sa restartez laptopul pt asta...ma puteti ajuta? Va rog!

Răspuns Câştigător
| Fundaaaaa explică:

Numai jocuri luate din Ubuntu. Odata instalat Ubuntu au ei acolo de descarcat niste jocuri mici, gen baloane si allte dinastea.Inca nu se pot juca jocuri mari pe Ubuntu. Ubuntu e pentru altceva pentru servere sau altceva.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Folosesti wine? daca da ala iti cam da grafica peste cap.

vrei jocuri nu inteleg ce treaba ai cu linux ul

| gelu1970 a răspuns:

Buna Georgiana. Daca 90% din utilizatorii de pc din lumea asta folosesc Windows, intrebarea mea e...
De ce ai instalat ubuntu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru gelu1970):

Pt ca asa am luat laptopul.Cu sistem de operare ubuntu 12.04.s-a instalat automat cand l-am folosit prima data

| Fundaaaaa explică (pentru gelu1970):

Si.daca 90% folosesc Windows, de ce mai pun Linux ca sistem de operare pe toate laptop-urile noi?

| gelu1970 a răspuns (pentru Fundaaaaa):

Ca sa poata sa va vanda voua laptopurile mai ieftin. de aceea.

| Fundaaaaa explică (pentru gelu1970):

Pentru ca acela era sistemul de operare al laptopului. Iata raspunsul!

| gelu1970 a răspuns (pentru Fundaaaaa):

Raspunsul corect ar fi fost ceva de genul: esti persoana ideala pentru a folosi Ubuntu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt ca pe ala il avea ca sistem de operare. nici mie nu mi-a placut sa il instalez, dar pe ala il avea.

| soloangel01 a răspuns:

Eu stiam ca nu se pot rula jocuri pe ubuntu si linux...

| Fundaaaaa explică (pentru soloangel01):

Pot..atata timp cat folosesti wine.

| Fundaaaaa explică (pentru soloangel01):

Numai jocuri luate din Ubuntu. Odata instalat Ubuntu au ei acolo de descarcat niste jocuri mici, gen baloane si allte dinastea.Inca nu se pot juca jocuri mari pe Ubuntu. Ubuntu e pentru altceva pentru servere sau altceva.