| anonim_4396 a întrebat:

Am laptop Asus X553M și avum câteva luni am vărsat suc pe el. Si îmi mai mergea tastele doar ca acum nu mi mai merge deloc tasta C și unele din ele.
Unde găsesc sa schimb tasta cu totul?
Mulțumesc.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa schimbi intreaga tastatura.
Mergi la un service, ei vor comanda de la reprezentanta producatorului (daca n-au in stoc).

Pana atunci poti folosi tastatura exterioara, pe USB.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

La service dar tu nu poti sa o scoti sa o cureti putin sunt anumite moduri fara sa te duci nicaieri cauta pe Youtube

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru BostanDaniel1974):

Am curățat-o dar tot nu merge. O sa merg la un service daca nu. Numa ca îmi e frica sa nu mi fure din piese.

| gelu1970 a răspuns:

Buna EvaCross
tastatura laptopului tau costa 21 euro
nu e dificil de schimbat daca ai mai facut acest lucru. de aceea cred ca e mai bine la un serviciu tehnic.
aparte de pret nu ar trebui sa te coste mai mult de o ora de lucru. si spun o ora cu indulgenta.
bafta.