| Antares_Adrian_1996 a întrebat:

Buna; am laptopul http://www.emag.ro/......QJG92BBM/. Am jucat in trecut gta 5 4 luni la very high si dupa un updade de la win 10 zicea ca nu suporta sys(gta 5 cere 2.4 m min si eu am 2.3) Daca ii dau un turbo boost se poate arde?( am cooler cu 4 ventilatoare)

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce nu inteleg eu este cum ai reusit sa te joci gta 4 cu 4gb ram. Merge oribil.
2. Incearca sa dai update la chipset si la driverele nVIDIA. Daca nu vrea, reinstaleaza windows-ul
3. sa ai in vedere upgrade la memoria ram. http://bit.ly/2lHoRsT chiar nu este o avere si ar face o diferenta notabila.

| ZetZ a răspuns:

Sincer daca ai avea 8gb ram trebuie sa iti mearga uns, am un sistem mai slab ca al tau (amd fx 6300, nVIDIA gtx 750, 8gb ram) si il joc la 60fps pe medium high, multiplayer. Sincer nu incerca cu programele turbo etc, e ca si cum ai face la masina chip tunning sa creasca puterea (cai putere), daca motorul a fost construit sa duca 110 cai nu baga un cip sa traga de el la 140 cai. Sper ca te-am ajutat.