| Liviu_Liv_1996 a întrebat:

am lu laptop Lenovo g580 pe care am windows 8 si nu imi merge sa instalez bluetooth-ul..stie cineva dc?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Că îi Windows, de aia și îi mai și 8=> și mai rău. Windows 8 e praf la drivere, ca să nu mai zic de aplicații care nu îs compatibile cu el.Ca să rezolvi problema recomand Windows 7. E cel mai bun Windows după xp scos de Microsoft. Windows 8 va avea soarta lui Vista în cel mai scurt timp, adică încă un eșec bine meritat al Microsoft.Succes

| relian a răspuns:

Nu te lua dupa cine spune ca e praf ca vorbeste asa in necunostinta de cauza.Nu poti pentru ca probabilnu este driverul care iti trebuie. Uite asa dau unia vina pe lucruri cind nu se pricep.Ba chiar e de Xori mai bun ca 7 si efbine ca iti si spune nu este bun acest driver.La alte windowsuri nu-ti spune nimci, instalezi, te lasa si dupatotnu merge si te intrebi dupa de ce.Eu am wind 8 si merge struna.Cind am pus driverele daca incercam sa instalez un driver si nu era ce trebuia nu ma lasa, imi zicea nu este driverul compatibil cu ce ai in calculator. Daca ptunia chestia asta este naspa atunci nu e de mirare de ce dupa vin si se plinga canu stiu nu vedebine, nu se aude bine si etc.Deci tu cauta si pune driverul corect pentru bluetooth-ul tau si te asigur ca tilva lua.Cauta driverul la Lenovo pe site si vezi ca acolo spune ce sistem de operare ai peciti biti etc si acolo trebuie sa intri si sa iei driverul corect.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe site la Lenovo si vezi ca ai 5 drivere pentru 5 variante de bluetouth.Descarca-l pe cel de pe 26 Dec 2012.