| ubox7007 a întrebat:

am luat o camera Sony dsc wx350 si se aude un vajait din partea lentilelor, nu pe inregistrare, ci fizic daca pun urechia langa lentile aud continu un vajait, cat timp este prinsa, nu este usor detectabil, dar odata ce il auzi, numai acolo iti sta capul, este un defect? Stie careva despre ce este vorba?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Este sistemul de reducere a vibrațiilor. La acest model de aparat nu poate fi pus pe off.

| ubox7007 explică (pentru mihai69):

Deci nu este vreo problema, sa se strice in timp sau ceva de genu?

| mihai69 a răspuns (pentru ubox7007):

Nu, nici vorbă.