| anonim_4396 a întrebat:

Am mai multe routere wireless ( Router Wireless-N Tenda F300, 300Mbps, Range Extender WirelessN 300Mbps, Tenda A30, 1 port 10/100Mbps, 2 antene fixe, Router WirelessN ZyXEL NBG-418NV2-EU0101F, 300Mbps, 4 x 10/100 Mbps, 2 antene) le-am cumparat pe toate co 100 lei si vreau sa prind wifi in toata tara pe telefon si pe calculator.
La calculator ce imi trebuie un cablu USB?
Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La calculator iti trebuie placa de retea wirelles. Laptopurile vin cu placi wirelles incluse dar calculatoarele nu.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

In toata tara? Ia pune tu mana si citeste si vezi cu ce se mananca un router si ce-ti trebuie ca sa-l configurezi!
Un inceput: http://www.epasystems.ro/cum-se-configureaza-un-router-wireless/