| Hela a întrebat:

Buna! Am mai pus eu o intrebare legata de notificarile de la telefon si totusi nu am gasit o solutie... Daca stie cineva vreo solutie cum as putea activa notificarile, nu e din setarile telefonului sau nu stiu ca la fiecare aplicatie e totul ok la notificari, ba chiar apar o perioada notificarile iar dupa un timp de inactivitate nu mai apar doar in momentul in care deschid aplicatia. Atunci vine si avalansa de mesaje. Ar putea sa fie o defecțiune din fabrica sau din sistem?

13 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ar fi fost mai ușor să ne spui marca și modelul telefonului, cât și aplicațiile cu probleme.

Dacă problema este una generală, adică se întâmplă la mai toate aplicațiile, atunci trebuiesc verificate setările telefonului.
Dacă problema apare doar la anumite aplicații, atunci trebuiesc verificate atât setările telefonului în dreptul acestor aplicații, cât și setările aplicațiilor.

Dacă nu te descurci, atunci resetează telefonul la setările din fabrică. Dar dacă problema este din fiecare aplicație, atunci trebuie să verifici fiecare aplicație.

| Hela explică (pentru anonimg):

Problema e la majoritatea aplicatilor

| anonimg a răspuns (pentru Hela):

Dacă problema apare la majoritatea aplicațiilor, atunci verifică setările telefonului. Ori resetezi telefonul.

| Hela explică (pentru anonimg):

Cred ca trebuie sa resetez telefonul din fabrica

| anonimg a răspuns (pentru Hela):

Ne-am bucura daca dupa aceea ne vei spune daca s-a rezolvat problema.

| Hela explică (pentru anonimg):

Sigur!

| Hela explică (pentru anonimg):

L-am resetat din fabrica de l-am zapacit si tot la fel face si nu vrea sa afiseze notificarile laughing)

| anonimg a răspuns (pentru Hela):

Ar fi trebuit să meargă.
Mai sunt niște setări ale opțiunilor băgate mai adânc în sistem. Dar nu mai știu cum se mai ajunge la ele.
Încearcă să iei fiecare opțiune la rând.
Totuși, așteaptă mai mult timp (zic eu 24 ore) ca să fi sigur că primești sau nu notificări.

| Hela explică (pentru anonimg):

Ok. voi astepta

| Hela explică (pentru anonimg):

După o zi și câteva ore... Mi am dat seama că e aceeași problema. tot nu îmi vin notificările și dacă ai o alta modalitate de a rezolva problema. te rog sa mi o spui.

| anonimg a răspuns (pentru Hela):

As mai incerca la un service. Ma gandesc ca oamenii aceia se pricep mai bine.
O ultima solutie ar fi un email catre reprezentantul din tara al marcii telefonului.

| halogen001 a răspuns:

Asa e facut softul din fabrica, ca sa nu consume bateria. Sta mai mult timp oprit. Tot ce se poate face e din setari. Trebuie incercate toate posibilitatile din setari si pe fiecare aplicatie in parte si general. Asa am si eu un telefon nou si il las pornit si pe cel vechi pentru ca la notificari cel vechi e mai rapid. Cel nou e mai intarziat.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca folosești Google Chrome, verifica si setările lui. Intra la cele 3 puncte de sus dreapta si alege setări. Verifica tot si modifica daca e cazul.