| RyAngel a întrebat:

Am microsoft outlook 2007 si vreau sa incarc mailurile de pe yahoo pe el si dau asa:
tools-acount settings-new(apare o casuta)-aleg prima varianta-completez acolo-imi apare dupa ca se incarca "etsabilish conection"; "Search for email adress" iar la ultimul "log on to server and send a test at email adress" imi apare o casuta pe care o completez cu adresa de email si parola si nu vrea sa mi-o ia: se inchide se deschide se inchide se deschide deficare data cand dau pe ok...eu vreau sa transfer mailurile de pe adresa de mail de pe yahoo pe aceasta... e bine ce am facut? (daca da)De ce nu merge mai departe?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi tocmai ţi-am răspuns.De aia îţi dă eroare că trebuie săai cont pe mail plus pentru a beneficia de servicii de pop mail, precum şi setările din mail pentru serviciile de pop mail trebuie să fie active(uită0te la mail options din adresa ta de mail). Succese

| victoreanu a răspuns:

Yahoo.com iti da voie sa folosesti pop3 doar daca treci la mail plus. Deci trebuie sa platesti sa poti folosi Outlook cu un cont yahoo.com
Daca vrei sa ai totusi Outlook si un cont de yahoo, fa-ti un alt cont pe yahoo.fr si va functiona.

Setari outlook:
pop. mail. yahoo.fr
smtp. mail. yahoo.fr

setezi si SSL (la advanced) port 465 pentru SMTP
995 pentru POP3