| CezaraEM a întrebat:

Buna!
Am nevoie de ajutor! Am un card micro SD de 8 GB pentru telefon/tableta. Si vreau sa sterg totul de pe el, ca sa pot creea noi foldere de muzica, poze etc.
Am incercat sa il formatez, s-a formatat, cand intru iar la My computer - Hama (cardul) - apar iar folderele. Am luat si metoda simpla de a alege toate folderele existente si le-am sters. Nimic, din nou apare ce este pe el! L-am bagat si intr-o chestie din aia care se baga cardul apoi l-am bagat in pc pentru formatare sau stergere si NIMIC! folderele exista inca pe card.
Am incercat sa bag si asa: cablu de date la tableta pentru a sterge dar de data asta zice "... write-protected"! sad
Am incercat sa sterg si din tableta direct si am sters, dar folderele apar iar...

Deci am incercat toate variantele, ce are de nu merge?
FUNDA

4 răspunsuri:
| VirusS97 a răspuns:

Eram sigur este write-protected. Ai adaptor pentru SD? Daca ai baga-l si Vezi ca probabil ai acolo pe el un buton alb. Nu e buton e o chestie de care dragi si langa scrie "lock" trage de ea in dreapta sau stanga, si poate merge.

| CezaraEM explică:

Multumesc pentru raspunsuri!
Faza cu butonasul o stiu, dar asta e valabila pentru cardurile mari, eu am un card micut pentru telefon, atat, iar respectivul "butonas", nu exista!
Din pacate e stricat cred sad oricum mai am unul de 2GB! Merci :*

| Anonim693 a răspuns:

Folderele acelea sunt IMPLICITE pe card. Nu se pot sterge. E ca si cum ai vrea sa iti stergi din laptop my computerul...nu poti

| BDorin a răspuns:

In suportul micro sd este un mic butonas care e cu Lock/Unlock, asigurate ca acel butonas este pe UNLOCK.

Daca este pe Lock, schimba-l pe UNLOCK si apoi o sa iti mearga si format si metoda select all - delete happy