| xDeniilalaxd a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Am un Samsung Galaxy Gio S5660. Noaptea trecuta am apasat pe Actualizare Software, mi s-a repornit si mi-a aparut o banda galbena ce se incarca. S-a incarcat cat s-a incarcat si la un moment dat nu mai mergea. L-am lasat cateva minute sa vad daca mai face ceva si nimic straight face. Am incercat sa-l inchid si degeaba, apoi am scos bateria. Am citit undeva intre timp ca trebuie sa scot cartela si cardul. Le-am scos si am bagat bateria la loc, i-am dat pornire si mi-a aparut din nou banda aceea galbena dar imi zicea ceva de genu' : NO Slot SD found. L-am repornit si dupa aceea mi-a aparut imaginea aia cu Samsung Galaxy Gio S5660 cand se deschide de obicei telefonul si a ramas asa straight face. Pot sa-l inchid, dar daca dau sa-l deschid imi ramane imaginea aia.
Sa inteleg ca am sters tot soft-ul straight face. Trebuie sa-l duc la service? Oare cat costa? Mai pot face ceva?
PS: Nu am folosit KIES in timpul actualizarii pentru ca nu stiam ca trebuie.
Astept raspunsurile voastre, dau funda! happy Multumesc.

2 răspunsuri:
| alecs14alecs96 a răspuns:

Daca mai ai garantie du-te cu el la shop! Sunt sigur ca ai facut-o deja ca intrebare este de o luna... dar nu mai aveai ce face, cand vrei sa-ti faci update la sist. de operare, incearca sa ti-l faci cu cablul USB, la un pc... deoarece tie primul' lucru iti sterge softul si dupa aceea iti pune cel nou, iar daca esti conectat la un pc, nu prea ai cum sa dai fail! Doar sa asculti atent instructiuniile din programul de pe pc. Pace!

| xDeniilalaxd explică (pentru alecs14alecs96):

Am avut noroc laughing. Nu l-am dus niciunde. Am apasat pe butonul on/off si pe Home in acelasi timp si dupa mi-a aparut din nou aia care se incarca atunci, am asteptat ceva timp si a mers la capat. Merge perfect acum :].
Mersii oricum xD.