| WhoCares a întrebat:

Buna,am nevoie de ajutor,azi mi-am aprins laptopul, nimic nou toate bune si frumoase pana cand dupa 2-3 ore s-a stins brusc (ca si cum as fi tinut apasat pe butonul de power) am incercat sa-l aprind, dupa 3-4 secunde s-a stins,l-am lasat sa se raceasca,l-am aprins, dupa 3 minute s-a stins, l.am desfacut sa-l curat de praf(cat am putut)il tin pe birou,i, am lasat aerisirea in afara biroului ca sa nu se mai incinga dar doar ce s-a stins(dupa 5 minute) si s-a incins de zici ca l-am tinut 3 ore in pat.
Va rog mult stie cineva ce as putea sa fac?
Multumesc

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia-ti un suport cu cooler. Nu sunt bani dati degeaba ci ajuta foarte mult.
Uite aici: http://www.altex.ro/......ooling-pad

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Se supraincalzeste.Degeaba ii ti aerisirea in afara biroului.Cand nucleul atinge o anumita temperatura se stinge automat pentru a nu se arde.E o problema comuna in general la laptopuri putin mai vechi (2007-2011)

Nu prea ai ce sa-i faci. Poate doar sa iti iei un AirPad desi nu cred ca asta ar rezolva problema si ar fi o investitie inutila.

Se mai poate sa fie de la alimentator. Daca ti laptopul conectat la priza desi el are baterie...

| DeeaV a răspuns:

Du-ti laptopul la curatat, cel mai probabil e plin de praf si de-asta se supraincalzeste si ia-ti un cooler.

| Solo_Eu_1998 a răspuns:

Poate n-are baterie

| Radu13777 a răspuns:

Ai putea sa incerci sa desfaci ceva de pe spate: este un capac prins in suruburi, pe care daca il desfaci, vei putea observa 2 placute. Scoate placutele, asteapta cateva secunde (10-20 scunde), apoi pune-le la loc si insurubeaza capacul. Acum incearca din nou sa pornesti leptopul! Bafta! happy