| RoXaNaCr a întrebat:

Am nevoie de ajutor pentru a ma conecta pe Facebook. Am activat autentificarea cu 2 factori dar am pierdut accesul la nr de telefon si nu stiu cum sa trec peste autentificare. De mai bine de 6 luni ma chinui sa reusesc si nu pot.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Daca nu mai esti conectata pe niciun dispozitiv e "aproape imposibil". Daca inca mai ai vreo sesiune activa pe undeva poti incerca din setari, cu parola, sa scoti telefonul, sa adaugi alt telefon, sau sa pui varianta cu "prieteni de incredere", poate asa o sa te lase. Alte variante in afara de "am fost la Orange" si "ticket suport" nu prea ai.

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Faci "rost" de nr-ul de telefon. Daca mai e existent, suni la persoana aceea. Daca nu, te duci la Vodafone/Orange etc, "explici" situatia, si-ti recuperezi numarul, cu un buget mai mic/mare etc. Adica daca e "preferential" o sa poata sa te puna sa platesti ceva pentru numar, si tot asa. E cea mai "ok" varianta si alta, rar gasesti. Maxim da mesaj la suport, dar nu cred ca o sa te ajute prea mult.

| RoXaNaCr explică (pentru CM7YRE):

Am fost la cei de la Orange si nu mai pot face rost de nr. nu mai am acces la el

| CM7YRE a răspuns (pentru RoXaNaCr):

Daca nu mai esti conectata pe niciun dispozitiv e "aproape imposibil". Daca inca mai ai vreo sesiune activa pe undeva poti incerca din setari, cu parola, sa scoti telefonul, sa adaugi alt telefon, sau sa pui varianta cu "prieteni de incredere", poate asa o sa te lase. Alte variante in afara de "am fost la Orange" si "ticket suport" nu prea ai.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Încearcă să-ți recuperezi contul de e-mail
Dacă te-ai înscris pe Facebook folosind adresa de e-mail, contactează furnizorul serviciului de e-mail pentru a obține din nou acces la adresa de e-mail din contul tău de Facebook. De exemplu, mulți furnizori de servicii de e-mail au pe ecranul de conectare o opțiune care te ajută în cazul în care ai probleme la conectare.

Dacă-ți recuperezi accesul la adresa de e-mail, poți finaliza pașii pentru resetarea parolei.

Încearcă să te conectezi cu o altă adresă de e-mail sau un alt număr de telefon.
Uneori poți intra din nou în contul tău de Facebook folosind o adresă de e-mail alternativă sau numărul de telefon mobil menționat în contul tău.

Dacă nu știi ce informații alternative ai:

Accesează facebook.com/login/identify și urmează instrucțiunile.
Asigură-te că folosești un computer sau un telefon mobil pe care l-ai mai folosit pentru a te conecta la contul tău de Facebook.
După ce ai reintrat în cont, află cum să-ți resetezi parola.

| RoXaNaCr explică (pentru QElenaBoghiu):

Stiu parola si emailul, dar nu pot trece peste autentificarea cu 2 factori

| Trioda a răspuns:

Ai varianta recuperarii si activarii prin email, de ce nu o folosesti?

| RoXaNaCr explică (pentru Trioda):

Imi poti explica, te rog?