| SergiuX a întrebat:

Buna!
Am nevoie de mare ajutor va rog,am conectat castile la port-ul de la calculator, am instalat driverele de la Asus dar nu aud sunetul in casti. port ul nu este defect iar castile daca le conectez la telefon merg excelent.Ma poate ajuta cineva va rog?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Castile sunt pe USB sau pe Jack? Vezi sa testezi in mai multe dispozitive, si sa nu le ai date pe mute/volum incet de undeva. Vezi sa conectezi "corect" in portul verde daca ai jack.

| SergiuX explică (pentru CM7YRE):

Castile sunt pe jack,am incercat sa le bag si in portul verde dar tot nu se aud, nu inteleg care este problema deaorece mergeau perfect acum o saptamana, iar acum nu se aud, dar nu sunt stricate, la telefon merg super...Am instalat driverele dar tot aceiasi problema, nu pot sa imi dau seama ce au de nu merg.

| CM7YRE a răspuns (pentru SergiuX):

Ai incercat si la alt laptop? In device manager sau in programul instalat de driverul de sunet gen "Realteck hd audio manager" (sau altul pentru fiecare in parte) gasesti optiunea de "enabled/disabled"? In fata ar fi "logic" sa nu functioneze daca nu ai legat mufa acolo fizic in portul respectiv de pe placa de baza, dar in spate trebuie sa mearga. Alt dispozitiv merge in spate?