| ineedhelp04 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi... De 1 an m-am apucat de programare, rezolvare de probleme. Am decis sa ma duc la olimpiada de informatica, insa probleme care sunt puse pe site-ul cu subiectele, testele etc. nu le-am stiut face. Sunt clasa a 9-a si incep sa cred ca nu are rost sa ma duc...

Voi ce parere aveti?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Strudiaza cu atentie mare acele subiecte si teste si incearca sa le reproduci singur.
Doar incercand si repetand poti invata, daca-ti folosesti mintea cat mai mult!

La urma urmei: nu strica sa participi la olimpiada, macar iti faci habar cum functioneaza si ce probleme se dau. De pierdut nu pierzi nimic, dar ai de castigat experienta!