| Maria_Lavinia_1984 a întrebat:

Bună! Am nevoie urgent de un sfat! Am un laptop Asus cu o memorie RAM de 4GB. Care ar fi posibilitățile de a face un upgrade la cel puțin 8GB? Atașez aici link-ul către produs pentru mai multe specificații tehnice. Mulțumesc frumos! https://www.emag.ro/......DDDNMTMBM/

4 răspunsuri:
| Filip_Horațiu_1967 a răspuns:

Modelul tău de laptop are 2 slot-uri de Memorie RAM. Unul fixat din fabrică cu 4GB sau 8 GB și unul schimbabil. În cazul tău, pe lângă memoria de 4GB mai poți pune încă o memorie de 4GB, sau 8GB sau 16GB. Deci poți însuma 8GB sau 12GB sau 20GB. Spor...

| Maria_Lavinia_1984 explică (pentru Filip_Horațiu_1967):

Am o întrebare adițională, dacă adaug un RAM indiferent de capacitatea GB, nu vor afecta partea de procesor? Adică nu va afecta funcționalitatea? Apropo, care "brand"e preferabil?

| Filip_Horațiu_1967 a răspuns (pentru Maria_Lavinia_1984):

În principiu, adăugarea suplimentară a unui modul RAM, care are aceleași specificații este benefică. Pentru siguranță puteți să-mi trimiteți pe WhatsApp (0721233175) o poză după eticheta de pe spatele laptop-ului. Ați instalat SO ( sistemul de operare )?

| Filip_Horațiu_1967 a răspuns (pentru Filip_Horațiu_1967):

Sau pe hoarda2012@gmail.com