| Hela a întrebat:

Buna! Am niste casti cu microfon pentru pc si am adaptor jack pentru un laptop cu o singura mufa, dar nu imi functioneaza microfonul, se conecteaza la mirofonul de la laptop, ma poate ajuta cineva? am windows 10.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, exista fire jack, de la 2 se face 1, e ca un convertor. Nu stiu unde poti gasi, probabil pe net daca cauti. Acel port jack de pe laptop este "line in/out" deci poti lega multe, pana si un sistem audio 5.1, doar sa fie printr-o singura mufa jack

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai explic o data, deci tie iti trebuie un cablu cu 2 intrari jack una roz una verde, si are iesire un jack normal 3.5

| Hela explică (pentru anonim_4396):

Am adaptor jack, doar ca nu mi se conecteaza microfonul de la casti la laptop. cred ca trebuie sa umblu in setari sau ceva... defaultul e tot microfonul laptopului