| Aly11316 a întrebat:

Am niste căști TWS X29 achiziționate recent, cand vb la telefon folosesc doar una si am observat ca nu se mai conectează simultan, ambele funcționează dar nu le pot conecta pe amândouă odata.
Cum sa fac?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Castile Bluetooth stereo se conecteaza pe 2 canale separate la sursa de semnal.
Telefonul are doar un singur canal pentru castile fara fir, deci se va auzi doar la o casca.
Unele telefoane se pot totusi conecta pe 2 dispozitive Bluetooth, dar pentru asta trebuie asociat fiecare separat.

| Wr3nch a răspuns:

TWS e una din cele mai proaste firme, cunosc pe cineva care a luat doua perechi si nici una nu a merslaughing Cauta un tutorial pe YouTube, daca nu merge si le-ai luat din magazin fa retur si cumpara ceva mai bun.

| AlaDyn172 a răspuns:

Dacă ai Samsung, trebuie să ai opțiunea în Bluetooth > Advanced > Dual Sound. și le poți conecta pe amândouă.
Acum. nu știu la ce model de Samsung ai această opțiune. eu am Samsung S8 și am această opțiune! #peace