| Anonim2796 a întrebat:

Am o boxa JBL FLIP 4 si cand trece volumul de jumatate cam asa, se aude gajait, de la bass. Cred ca s-a stricat bass-ul, nu stiu, nu ma pricep. Stiti ce as putea sa ii fac? Sau daca trebuie dusa la reparat, unde as putea sa o duc (in Bucuresti)? Multumesc!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Ca o completare la simptoma: la reducerea volumului brusc nu se mai aude (aproape) nimic.

Cele doua simptome sunt impreuna si sunt cauzate de desfacerea spirelor bobinei de pe membrana difuzorului.
Solutia este rebobinarea sau schimbarea difuzorului problema.