| kriss_1841 a întrebat:

am o camera digitala Medion si mi s-a stricat mufa unde o incarc si unde descarc poze... si acum am cumparat un incarcator universal. am incarcat bateria si acum nu se mai aprinde camera... ce ar putea avea?

Răspuns Câştigător
| adutzadragutza a răspuns:

Pai poate nu e compatibil cu aparatul tau foto, e posibil, sau incarcatorul pe care l-ai cumparat are prea multa viteza, fata de camera ta, si nu sunt compatibile una cu cealalta happy... funda happy

3 răspunsuri:
| PureEvil a răspuns:

Incarcatorul este AC sau DC? ai grija sa nu o arzi! Un sfat? schimba mufa de la fostul incarcator cu cea de la asta nou, astfel iti va merge cu fostul incarcator insa, atentie la plus si la minus, daca ai un aparat de masura, ar fi excelent. Daca nu reusesti sa faci asta, roaga pe cineva mai priceput.

| regele1 a răspuns:

Sigur incarcatorul se potriveste cu bateria ta? E posibil sa ti se fi stricat, si atunci o sa fie destul de greu sa faci rost de alta...

| RMihai a răspuns:

Camera ar mai trebui sa aiba inca o baterie mica care se schimba cam la 1 an si ceva ca de ceas dar mai plata undeva in locu pentru acumulatori, si am patit asa si am cumparat inca un incarcator degeaba (eu am Canon)