| xxxxxxrasfatzataxxxxxx a întrebat:

Am o dilema legata de mașini și sper sa mă poată lamuri cineva. Ce as putea sa fac cu un Bmw E60
și un Note 8. Și mă refer la conexiune, gen să sun, sau să văd mesajele pe computerul de bord. Vreau să mă documentez in acest sens și nu am găsit nimic concret. Mă poate ajuta cineva? Știu că pare o întrebare stupida dar chiar am nevoie de niste lămuriri.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Ai nevoie de un dispozitiv "car kit" pentru conectarea unui telefon cu Bluetooth la masina.
Astfel poti sa vb la tel prin boxele mașinii; poti sa trimiti si sa scrii un sms prin comanda vocala; iar dacă ai internetul activat pe telefon, poti sa faci asta folosind aplicații gen whatsapp.
Iti poate apărea pe computerul de bord persoana cu care vorbesti; dar mă îndoiesc că poate să iti apară imaginea dispozitivului sau hărțile acestuia.
Te poti juca cu el in privința asta, că nu se strică.