| Popa_Miruna_1995_f78H a întrebat:

Buna, am o foarte mare problemă.
Mi-am cumpărat acum 3 luni și ceva la mâna a doua Iphone 6S.
Cand am verificat la inceput starea de sănătate a bateriei era de 100%, dar acum este de doar 51%.
Țin sa menționez ca telefonul se descarca incredibil de repede. În maxim o oră și ceva trebuie din nou reincarcat.
Daca nu îl utilizez decat verificând atunci cand primesc un mesaj si raspunzand imediat la acesta, bateria ma tine maxim 3 ore.
Ce as putea face?

6 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

- Sa schimbi bateria, dar costa destul de usturator
- sa iti cumperi o baterie externa, dar inseamna sa mai cari un device dupa tine, un cablu, plus ca mufa trebuie sa stea infipta si poate sa se rupa
- sa cauti o husa cu baterie, nu stiu daca exista pentru iPhone si imi e prea lene la ora asta sa caut pentru tine, descurca-te tongue
- sa vinzi telefonul si sa iti iei altul

data viitoare testeaza "sanatatea" bateriei cu ceva de genul Antutu Tester, testul de baterie din el consta in stresarea bateriei, si poti sa faci 90% test (de la 100% la 10%) si o sa iti spuna real cat de buna bateria e, nu ce zice nustiuce program

| Bogdan70001 a răspuns:

IPhone 6/6S au o problema foarte mare cu bteriiile.Si te asigur ca degeaba il duci in sevice.Este un telefon vechi de 4 ANI IN PLM, asa iti trebuie daca vrei sa te dai mare cu un iPhone vechi de 4 ani

| Popa_Miruna_1995_f78H explică (pentru Bogdan70001):

Pai iarta-ma ca "nu ma dau mare" cu Iphone 8 sau X?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Popa_Miruna_1995_f78H):

Pai amice, daca nu ai bani de un iPhone decent nu-ti mai lua iPhone.

| Popa_Miruna_1995_f78H explică (pentru Bogdan70001):

Pai csz, odata ce mie nu prea imi plac noile modele de iphone nu stiu de ce as fi prapadit banii aiurea.
Imi plac mult mai mult Iphone 5 sau 6 decat 8-uri si X-uri. Sincer am multe lucruri mai bune de facut cu banii decat sa ii arunc aiurea!

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Popa_Miruna_1995_f78H):

Sincer sunt in mare de acord cu tine noile iPhone-uri nu merita, dar ca vrei ca nu vrei acum sunt singurele stabile fara probleme, tocmai din cauza asta cred ca ar fi momentul sa treci si tu pe Android. Sau daca tot vrei un iPhone OK la un pret bun, SINGURUL dupa mine care merita este iPhone 7