| zooooza a întrebat:

Am o imprimanta HP Deskjet F4200 care nu mai merge. Cartusul este plin dar cand vreau sa printez ceva imi spune ca este "Incompatible". Eu am schimbat cartusul pentru ca in cel vechi se uscase tusul. Prima data cand am folosit noul cartus a mers dar apoi cand s-a terminat si l-am reincarcat nu a mai mers. Nu stiu ce sa fac. Va rog sa imi dati un sfat!

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Da asta e problema la HP in general.
la mine am aceeasi problema cu cartusul color.

daca ai un cartus mai vechi, care stii ca totusi nu merge, baga-l in apa calda.
pe duza prin care iese cerneala exista posibilitatea ca cerneala sa se fi uscat.

cartusele in general mai au si un senzor care cica detecteaza nivelul de cerneala din cartus. e posibil sa se fi stricat si ala.
in orice caz eu am renuntat la imprimanta cu cerneala din motivul asta.