| brokxy a întrebat:

Am o intrebare Am postat un video pe Youtube si mi-a dat direct copyright si mi-a fost blocat de catre Youtube. Si nu l-am furat ca eu l-am editat! De ce oare? Si cum e ca altii pot posta filme dar eu din prima secunda imi iau block de la Youtube si nimeni nu mai poate sa vada videoul meu

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Probabil ca ai imagini luate din alte filme si incalci legea copyright-ului!

Bula
| Bula a răspuns:

Nu ai voie sa folosesti materiale audio sau video mai lungi de 5-20 secunde (in functie de tara) fara acordul scris a autorului!

| RAY a răspuns:

Nu pune video mari si mici, asa nu te prinde

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai folosit pe filmarea aia, muzica cuiva, fara sa platesti drepturile de autor, atunci ai incalcat legea si esti pasibila de pedeapsa, sau banata, chiar daca filmarea iti apartine.
Daca ai folosit o filmare gasita online, in care ai taiat sau adaugat tu ceva, iarasi nu ai drept de folosinta a acelui video, fiindca se poate considera furt si esti vinovat de copyright.

| NLS a răspuns:

Stii ca nu ai voie sa folosesti materiale audio decat cu copyright, nu?
Puneai muzica free, acum aveai video online tongue

PS: am vreo 2 clipuri cu muzica fara copyright urcate, insa le-am pus pe privat si se pare ca rezista.