| Andrey_Buibas_1994 a întrebat:

Buna am o intrebare am un router wirelees netu la calculator imi mere, telefon, tabletimi mere netu dar la laptop nu si daca bag cablu in router nu mere.Ma puteti ajuta.Dau funca.raspuns rapis va rog!

Răspuns Câştigător
| Botez_Madalin_1997 a răspuns:

Reseteaza routerul si vezi daca mere

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Încearcă să descrii problema mai clar. Laptopul nu merge să se conecteze pe wireless, sau pe cablu?
Dacă e vorba de cablu, e corect montat (laptop > port LAN pe router)?
Dacă e vorba despre WiFi, e activat pe laptop? e configurat corect?
Ce s.o. folosești?

| mihaixliquid a răspuns:

La pc-ul portabil este posibil sa ai placile de retea dezactivate, dar poti incerca sa te conectezi dupa ce deconectezi toate dispozitivele de la retea si incerci sa te conectezi doar cu laptopul

| Andrey_Buibas_1994 explică (pentru mihaixliquid):

Poti explica mai usor ce am de facut

| mihaixliquid a răspuns (pentru Andrey_Buibas_1994):

1 deconecteaza toate dispozitivele de la router, 2 incearca sa te conectezi cu laptopul