| AlexxoDany a întrebat:

Am o intrebare care ma framanta de cateva zile. Ce credeti ca este mai profitabil: sa iti cumperi un hard extern de vreo 750GB sau sa iti cumperi hard intern. Pentru un laptop vorbesc. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Ambele sunt utile, dar in cazul asta recomand extern. Pentru ca il poti lua cu tine unde ai nevoie si il poti conecta pe alt laptop, desktop etc., fara sa mai fie nevoie sa transporti si laptop-ul. Succes!

5 răspunsuri:
| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Nicio alegere nu este profitabila, deoarece nu vei obtine bani din ele.

| Acaikus a răspuns:

Pai daca era vorba de un PC Desktop mai bine iti luai unul intern dar daca e vorba de laptop as zice sa iei unul extern dar nu de 750 poti sa iei si de 2TB ca nu costa chiar asa mult in jur de 3-4 milioane daca stii de unde sa cumperiwinking

| AlexxoDany explică (pentru Acaikus):

Sincer din cate am vazut eu hardurile de 2TB sunt peste 400 de lei cu siguranta.

| Acaikus a răspuns (pentru AlexxoDany):

Bine nu neaparat de 2 tb dar de 1 tb cel putin ar trebui sa-ti iei

| narcis14 a răspuns:

Daca nu e vreo diferenta foarte mare de memorie te-as sfatui sa iti iei un hard intern deoarece la ala extern trebuie sa ai un pic de grija cu el si la cel intern nu ai nici o treaba.