| gabigabi114252 a întrebat:

Am o intrebare happy eu pana acum am avut o placa video gt 710 sad cu 2gb acum vreau sa ma trec pe un amd rx 580 cu 8gb. inainte de a introduce placa ce noua trebuie sa dezinstalez driver-ul de la nVIDIA? Si mai trebuie sa fac si altceva?

Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Placa video fara driver tot merge ca iesire video, instaleaza driver-ul de la AMD si gata.
Altceva nu mai ai defacut.
Vezi ca acum cumperi RX 590 la acelasi pret cu RX 580, apoi daca te uiti pe piata SH poti sa ajungi la 1070 TI

| gabigabi114252 explică (pentru XYZ02):

Mulțumesc! Dar cred că o sa iau 580 cu 8 GB chiar daca 1070 tu pe sh ar fi la fel nu prea știu cât de uzată este acea placa video

1 răspuns: