| sayurik a întrebat:

Am o intrebare legata de un laptop care nu mai functioneaza si inainte sa cumpar altul as vrea sa mai aud alte pareri. Am vrut sa-l deschid după o pauza dar dupa ce a apărut imaginea cu marca laptopului ecranul s-a intunecat. A intrat in programe dar ecranul ramane asa intunecat. E aproape imposibil de lucrat pe el. Am mai intrebat si am auzit varianta ca procesorul e "pe moarte". Are cineva alte idei despre ce ar putea fi vorba? Mai are vreun sens sa-l duc in service?

2 răspunsuri:
| HeadGeneral a răspuns:

Normal ca da! Mai ales daca ai niste componente bune in el!

| sierra1 a răspuns:

Procesorul nu e pe moarte - ori e prăjit şi e trash ori e bun de tot. Ecranul negru poate fi de la HD de la RAM de la... Dacă crezi că ai nevoie de unul nou şi tare îl iei, dacă nu repari pe cel vechi