| Booogdan a întrebat:

Bunahee hee. Am o intrebare. Pot pune un router wi-fi la un modem cosmote? Daca da, cum pot face asta? Daca nu, ce alte modalitati imi puteti da? [Sunt intr. o zona rurala, nu am internet prin cablu]

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, legatura este inversa, respectiv router-ul se conecteaza la fir si transmite semnalul wireless la un modem wireless. Si apoi, daca ai acoperire cu internet, atunci este destul modemul. Numai bine!

| eXtreme21 a răspuns:

Nu poţi face asta, deoarece modemul cosmote nu are instalată o aplicaţie wi-fi prin care te poţi conecta la un router.
Sper că am putut sa te ajut.